Maine Coon tõug

Maine Cooni välimus

Maine Coon kassid on tuntud oma suure kasvu poolest. Tegemist on maailma suurima 2O8A0242kassi tõuga. Emased võivad kaaluda kuni 9 kg ja isased koguni  kuni 15kg. Maine Coone võrreldakse tihtipeale ilvesega. Seda nii tema kõrvatuttide, kui ka metsiku kasslase välimuse pärast. Tal on tihe ja hästi vettpidav karvkate, ning väga paks aluskarv. Tugev ja väljaarenenud luustik, ning massiivne keha. Pea on suur ja massiivne, sirge kontuuriga, ruudu kujuline. Põse luud on suured. Lõua luu on on massiivne ja kindel, vastab ülemisele huulele ja ninale. Ruudu kujuga koon, mis on keskmise pikkusega ja lai. Proffiil on kaardus. Suured ja laiad kõrvad, mille otsas on tutid. Kõrvad on püsti ja kõrged. Kõrvade vaheline kaugus ei või olla laiem, kui kõrvade laius. Kõrvad peavad olema suunaga väljapoole. Silmad on suured ja ovaalsed. Silmade värv peab olema ühtlane ja vastama karvkatte värvile. Kael on lihaseline, keskmise pikkusega ja lai. Eriti võimas on kassi rind. Keha on ristküliku kujuline. Keskmise pikkusega lihastes jalad ja suured käpad. Tagajalad ei tohi olla pikemad kui esijalad. Saba on pikk ja peab ulatuma vähemalt õlgadeni.  Maine Coon areneb 3-5 aastaseni

1546238_781231785227358_1136278926_nMaine Cooni iseloom

Hoolimata oma metsikust välimusest on Coonid väga sõbraliku iseloomuga. Maine Coonidel on äärmiselt hea kohanemisvõime. Nad sobivavad väga hästi näiteks laste või koertega, kuigi iseloomu poolest võiksid nad ka ise koera eest. Tegu on aktiivse tõuga. Nad tahavad liikuda ja avastada, kuid kui seda võimalust pole siis jätavad nad siiski su mööbli terveks. Coonid armastavad jutustada. Nende hääl erineb täielikult kõikidest teistest kassidest. Hoolimata suurusest on nende hääl üllatavalt õrn ja pehme. Kuigi reeglina ei ole Maine Coon sülekass on ka erandeid. Sellegi poolest meeldib Coonidel osa võtta kõigest millega omanik tegeleb. Tänu oma sotsiaalsusele võib Maine Cooni kasutada ka teraapia kassina. On olnud olukordi kus  Coonid on ravinud auteismi.

Maine Cooni tervisDSC_8787

Maine Coonid elavad keskmiselt 12 aastaseks. Tegu on üldises mõistes keskmisest tervema kassitõuga. Maine Coonid on oma suure kasvu poolest kohmakamad kui teised kassid ja tänu sellele ei maandu nemad käppadele. Kui sa omad Maine Cooni ja kodus on avatud rõdu, siis kata see kindlasti võrguga! On palju juhtumeid, kus Coonid on rõdult alla kukkunud ja see on kurvalt lõppenud.

Geneetilised haigused

  • Hüpertrofooniline Kardiomüopaatia (HCM)
  • Puusaliigesehaigus ehk Hip Dysplasia
  • Polütsüstiline Neeruhaigus (PKD)

14633618_1483300058353857_5097968850664938932_oMaine Cooni ajalugu

Maine Coonid on oma nime saanud Maine’i osariigi järgi. Kuna Maine Coone on aretatud juba pea 200 aastat, liigub selle liigi tekke kohta palju legende. Legendide järgi seostatakse Coone nii pesukarudega, Prantsusmaa kuninganna Marie Antoinettega, Cooni nimelise Inglise laevakapteniga ja palju muuga. Kõige tõenäolisemaks versiooniks peetakse, et tõug on aretatud kohalike lühikarvaliste ning meremeeste poolt uuele mandrile toodud pikakarvaliste segunemisest.