Mekong Bobtail tõug

Mekong Bobtail välimus38665089_2384724698211384_2470449116891578368_n

Mekong Bobtailil on väga eksootilise välimusega kass kes on meile Eestis veel vähe tuntud. Esimesed välimus tunnused mis kohe silma jäävad on loomulikult väike saba ja color-point värv. MBT’l on sinised mandlikujulised silmad. Kere on ristküliku kujuline, keskmise suurusega ja propotsioonides, lihaseline ja elegantne. Tagajalad on esijalgadest pikemad.  Kõrvad on suured, alt laiad ja otsast ümarad.  Saba on lühike, peab olema vähemalt 3 lüli pikk, kuid ei või olla pikem kui veerand keha pikkusest. Peal on ümarad kontuurid. Profiil on kaardus. Peen ja ovaalne koon. Karvkate on lühike ja läikiv. Sellel on siidine, kuid karge tekstuur, millel on minimaalne aluskiht. Mekong Bobtaili karvkatet võrreldatakse tihtipeale naaritsa kasukaga.

Mekong Bobtail iseloom368___8A1A4771

MeKong Bobtaili tuntakse, kui väga targa, ja tasakaaluka psüühikaga kassi. Tal on hea tervis ja tugev immuniteet. Tänu heale tervisele on ka nende eluiga, erinevate väljaannete põhiselt, keskmiselt 20 aastat. Tuleb toime teiste kasside ja koertega. Koertega juba sellepärast ,et on ise samasugune. Meeldivad koerte mängud, inimesega õues jautamas käimine, allub hästi dressurile. On oma perele väga ustav.Kunagi ei lasuku konfliktidesse, kui näeb, et midagi on, keerab selja ja lahkub. Tõeline unistuste kass inimestele, kellele meeldib palju reisida, koos lemmikloomaga, vaatamata transpordile. Kass on väga julge, ukse kella peale ei jookse peitu vaid uriseb, kuna kaitseb oma kodu, kui tulevad külalised, siis soovib nendega teha kohe tutvust. Mekong kassile meeldib väga rääkida, kui talt midagi küsite, siis saate kindlasti ka vastuse. Tegemist väga hea südamega kassiga. Kuna seda tõugu kasse on liikvel väga vähe, siis teataksegi neist vähe, aga need kellel see kass on, ei vahetaks teda välja ühegi teise kassi vastu.

8Mekong Bobtail ajalugu / legendid

Mekongi bobtail on üks väheseid looduslikult arenenud tõukasse, mis on tänapäeval endiselt olemas. Neil on rikkalik ajalugu. Tõug on saanud nime Tais asuvast Mekongi jõest. Mekongi erilise välimusl pole inimeste aretustööga ja ristamistega mingit pistmist. Nad on täielikult looduse poolt aretatud. 
Tõug on saanud alguse Kagu-Aasiast, Iraagist, Mongooliast, Vietnamist ja Hiinast. Kaua aega ei lasknud Aasia maad tõugu riikidest välja, kuna neid peeti pühaks kassideks. Hiljem jõudis tõug Venemaale, kus registreeriti neid esimest korda ametliku tõuna ja hakkati aretama. 

Tihtipeale kardetakse, et kui tõug on uus on veel palju teadmata. Selle tõuga seda kartma ei pea. Ametlikult on tõugu aretatud u 20 aastat, kuid neid on uuritud juba 19. sajandist. 

Aasiamaades peeti Bobtaile varade ja paleede kaitseks vandaalide ja varaste eest. Jaapanis oli igal laeval üks Bobtail ja kui kass oli kadunud, siis laev enne sadamast ei lahkunud kuni kass oli üles leitud.

Mekong Bobtail tervis

Geneetika kohapealt on Mekong Bobtaili tervis imetlusväärselt hea. Ühtegi geneetilist haigust pole siiani tuvastatud. Tihtipeale samastatakse Bobtaile Manx kassidega. Nende vahe on selles, et Manxil ei ole saba üldse. Bobtailidel on saba, kuigi väga lühike. Manx kassidel on palju geneetilisi higusi, kuid mitte Bobtailidel. Just sellepärast on tähtis meeles pidada, et tegu pole sama tõuga.

Loomulikult, miski pole täiuslik. Tõug on siiski aldis gingiviitile ehk igemehaigustele.  Kuidas haigust ära tunda:

  • Ebameeldiv hingeõhkDSC_1521web
  • Liigne süljeeritus
  • Põletikud
  • Verised igemed
  • Kehv isu

Tuletame veel meelde, et haiguse võib diagnoosida vaid veterinaar ja määrata ravi.

Gingiviide on võimalik vältida spetsiaalse toidu ja hammaste pesemisega selleks mõeldud vahenditega. INIMESTELE MÕELDUD HAMBAPASTA ON KASSILE MÜRK!

Lisaks võib Mekong Bobtail kassipoegadel esineda lame-rinda. See tähendab seda, et kassipoegi tuleb peale sündi kohe hakata valvsalt jälgima. Kui lame-rind kohe avastada on võimalik kassi elu päästa.

Mekong Bobtail võib kaaluda kuni 4kg ja elada kuni 25 aastani.

50528125_368066393975675_238041020418228224_n